جزییات مقاله

برای پخت غذا، چه گازی مناسب است؟

ایمن شعله

آشپزخانه‌ها با وسیله‌های نظیر اجاق گاز، یخچال و سایر موارد شناخته می‌شوند. اما دیر باز مهم‌ترین مورد اجاق‌های خوراک پزی بوده‌اند. اساسا آشپزخانه‌ها محل طبخ غذا بوده‌اند و این عامل تنها به وسیله اجاق‌های دیروزی و گاز‌ها خانگی امروزی صورت می‌گیرد. با توجه به همین موضوع باید برای تهیه گاز مناسب پخت و پز دقت ویژه‌ای نمود. خوشبختانه امروزه این گاز‌ها به انواع مختلف و با طراحی‌ها متفاوت حضور دارند و دست را برای انتخاب بهترین مورد برای استفاده مشتری باز است. در زیر به بررسی این مورد پرداخته ایم که "برای پخت غذا، چه گازی مناسب است".

انتخاب گاز مناسب بر اساس نوع غذا

شما برای پخت کباب یا غذاهای زیاد و با حجم فراوان، اگرچه می توانید از گاز خانگی استفاده کنید اما به دلیل فشار و حجم کار، بهتر است به سراغ کباب پزها و گازهای صنعتی بروید. شما می توانید تعداد بالای سیخ کباب را با سرعتی بالا و توان زیاد بدون کثیف کردن محیط، بپزید. از طرفی برای پخت 5 یا 10 کیلو برنج به روی اجاق های خانگی، یقینا به سختی خواهید افتاد. در این موارد بهتر است به سراغ گازهای تک شعله، دو شعله، سه شعله و چهار شعله بروید.

انتخاب گاز مناسب بر اساس فضای کاری

شما می توانید بسته به فضایی که برای پخت غذا در اختیار دارید، اجاق خود را انتخاب کنید. برای پخت غذا با استفاده از اجاق های تک شعله تا چهار شعله، نمی توانید به روی فضای درون آشپزخانه یا مطبخ حساب کنید. اما می توانید در بالکن های با هوای مناسب یا حیاط های کوچک، پخت و پز خود را انجام دهید. برای استفاده از کباب پزها نیز بهتر است به داخل خانه فکر نکنید زیرا دود حاصل از پختن کباب، باعث می شود که فضای خانه به سرعت غیرقابل نفس کشیدن شود. بنابراین اگر فضای محدودی برای کار پخت و پز خود دارید، حتما از نسخه های کوچک گاز و کباب پز ایمن شعله استفاده کنید.

انتخاب گاز مناسب بر اساس نوع سوخت

تمامی گازها و کباب پزهای ساخت شرکت ایمن شعله جویبار از طریق گاز کار می کنند. البته نوع گاز مصرفی در اجاق و کباب پز را می توانید به دلخواه از میان گاز شهری و گاز مایع انتخاب کنید. اما برای پخت ماده غذایی با تجهیزات ایمن شعله نمی توانید به روی برق یا سوخت های فسیلی دیگر حسابی باز کنید. در مدل های بزرگ گازهای صنعتی ایمن شعله، این امکان وجود دارد تا از دو سمت به دیگ گرما وارد کرده و پخت غذا را سرعت ببخشید. در این انواع می توانید یک شعله را از پایین و از طریق شعله‌ی اصلی گاز اعمال کنید و شعله‌ی دیگر را از طریق شعله‌های قرار گیرنده بر روی درب دیگ داشته باشید.

انتخاب گاز مناسب بر اساس بودجه مناسب

خرید گازها و کباب پزهای مختلف، اگرچه به ویژگی ها و فاکتورهای مهم تری تا قیمت و میزان هزینه بستگی دارد، اما نمی توان در بازار امروزی از خیال بودجه نیز صرف نظر کرد. مجموعه های بزرگ مانند رستوران ها، مساجد، سالن های پخت غذا و آشپزخانه ها و کترینگ های خانگی بزرگ، نیاز به تعداد شعله‌ی زیادی دارند و گاهی نیاز است چندین دستگاه از اجاق گازهای صنعتی و کباب پزها را برای مجموعه خود خریداری کنند. بسته به نیاز شما و بودجه‌ای که در نظر دارید، می توانید به روی راهنمایی و مشاوره خرید ایمن شعله حساب باز کنید. برای این کار کافی است تا با شماره تلفن های 01142565320 و 09113287651 تماس حاصل فرمایید.