جزییات مقاله

راهنمای خرید گاز صنعتی

ایمن شعله
راهنمای خرید گاز صنعتی
هنوز زمان زیادی از پخت و پز روی آتش یا داخل تنور و اجاق‌های سنتی نگذشته ‌است اما در زندگی مدرن امروز حتی تصور اینكه زمانی اجاق گاز وجود نداشته باشد، دشوار است. امروزه حتی برای رفتن به پیک نیک یا پخت حجم بالای غذا، نیازی به روشن کردن اجاق هیزمی بزرگ نیست و می توانید نیاز خود را با استفاده از کباب پزهای صنعتی و گازهای صنعتی رفع کنید.
راهنمای خرید اجاق گاز صنعتی
برای خرید اجاق گاز توجه به نکات زیر خالی از لطف نیست. در این نوشته به نکات اصلی خرید گاز صنعتی اشاره می کنیم.
  • نکات اصلی:
  1. تعداد شعله گاز: از آنجا که گاز در مراکز خدماتی بزرگ مانند رستوران ها و مساجد نقش حیاتی دارند و مناسب نبودن آن می‌تواند دست اندرکاران مجموعه را دچار مشکل سازد، توجه به تعداد شعله امری مهم و حیاتی است. برای مراکز پر رفت و آمد، اجاق‌های 3 یا 4 شعله مناسب هستند اما یک رستوران یا مسجد کوچک با اجاق تک شعله یا دو شعله هم می‌تواند کار خود را پیش ببرد.
  2. فاصله‌ میان شعله‌ها: این نکته از آنجایی مهم است که یک اجاق گاز با تعداد شعله‌ی بالا، لزوما مبنی بر امکان استفاده هم زمان از همه تعداد شعله‌ها نیست. زیرا ممکن است این شعله‌ها به قدری به هم نزدیک باشند که دیگ پخت و پز با هم در تداخل باشند.
  3. ابعاد اجاق گاز: با توجه به کمبود فضا در بیشتر مکان های صنعتی، ابعاد اجاق به گونه‌ای باشد که متناسب با فضای موجود باشد.
  4. جنس اجاق گاز: جنس اجاق گاز با توجه به اینکه با حرارت در ارتباط است باید در برابر این گرما مقاوم باشد. از سمت دیگر نیاز است تا سطح اجاق گاز با توجه به چربی‌ها و مواد سوخته به جا مانده بر بدنه اجاق، راحت و به آسانی تمیز شود.
  5. استاندارد بودن: نکته حائز اهمیت دیگر داشتن علامت استاندارد و ایمن بودن این وسیله است.
به طور کلی كارشناسان معتقدند از آنجایی كه اجاق گازها یكی از پرمصرف‌ترین و در عین‌حال بادوام‌ترین لوازم پخت و پز به شمار می آید، بهتر است تا در حد امكان نوع باكیفیت‌تر آن خریداری شود زیرا گاهی هزینه تعمیر اجاق‌گاز‌های بی‌كیفیت در طول چند سال بیشتر از یك اجاق گاز خوب می‌شود. از سمتی دیگر هر چه جنس با کیفیت‌تری خریداری کنید، از لحاظ آرامش فکری و راحتی در سطح بهتری قرار خواهید گرفت.