جزییات مقاله

ویژگی‌های یک اجاق گاز خوب

ایمن شعله

ویژگی‌های یک اجاق گاز خوب

اگر قصد دارید یک اجاق گاز تهیه کنید، بهتر است قبل از هر کاری ویژگی‌های یک اجاق گاز خوب را بدانید! البته ممکن است ویژگی‌های یک اجاق گاز خوب از نظر افراد مختلف متفاوت باشد. به عنوان مثال، اگر از افراد مختلف در این باره سوال بپرسید ممکن است پاسخ‌های متفاوتی را دریافت کنید. برخی از افراد ممکن است گاز فردار را بهترین گاز بدانند؛ به این دلیل که به شیرینی‌پزی علاقه دارند! برخی افراد ممکن است گاز صفحه‌ای را یک اجاق گاز خوب بدانند، زیرا فضای کافی برای جاگیری گاز ندارند. برای برخی از افراد برند اجاق گاز اهمیت زیادی دارد. اگرچه تمامی این معیارها اهمیت دارند، اما در ادامه قصد داریم ویژگی‌های اصلی که یک اجاق گاز را به اجاق گاز خوب تبدیل می‌کند به شما معرفی کنیم:

جنس اجاق گاز باید مرغوب باشد

اجاق گاز وسیله‌ای نیست که شما آن را تهیه کنید و پس از مدت کوتاهی آن را دور بیندازید! اجاق گاز لازمه هر آشپزخانه‌ای است و یکی از وسایلی محسوب می‌شود که ممکن است تا آخر عمرتان آن را استفاده کنید. به همین دلیل بهتر است در انتخاب جنس اجاق گاز دقت داشته باشید. جنس محصول و مواد اولیه‌ای که برای تولید آن استفاده می‌شود اهمیت زیادی دارد. اگر قرار است اجاق گاز استیل  تهیه کنید، باید به جنس استیل و بادوام بودن آن دقت کنید. جنس شبکه اجاق گاز هم اهمیت زیادی دارد. از جمله ویژگی‌های یک اجاق گاز خوب می‌توان به کیفیت و دوام بالا در جنس آن اشاره کرد. اجاق گاز خوب باید از جنس مقاوم در برابر ضربه تهیه شده باشد. همچنین شیشه‌هایی که در فر و اجاق گاز استفاده شده‌اند، باید مقاومت مناسبی داشته باشد.

اجاق گاز خوب باید جوجه گردان افقی داشته باشد

کیفیت و خوش طعمی غذا یکی از معضلاتی است که بسیاری از بانوان با آن سر و کار دارند؛ به همین دلیل در زمان خرید اجاق گاز مجهز بودن به جوجه گردان افقی جزو ویژگی‌های یک اجاق گاز خوب محسوب می‌شود. جوجه گردان‌های افقی یکی از امکانات بی‌نظیری هستند که یک اجاق گاز می‌تواند داشته باشد. جوجه گردان به شما کمک می‌کند جوجه‌های خوش طعم و باکیفیت را در خانه و آشپزخانه خودتان تهیه کنید.

فر اجاق گاز باید به فن کانوکشن مجهز باشد

اگر قرار است به دفعات زیادی از فر اجاق گاز استفاده کنید، بهتر است به مجهز بودن فر به فن کانوکشن توجه کنید. این قابلیت در اجاق گازهای فردار موجب پخش یکنواخت حرارت فر در تمامی بخش‌های فر می‌شود و کیفیت پخت غذا را بالا می‌برد. حتما می‌دانید که پخش یکنواخت حرارت در تمامی بخش‌های غذا موجب پخت بهتر غذا یا به عبارت دیگر مغز پخت شدن غذا می‌شود و از سوختن یا نپختن غذا جلوگیری می‌کند.

صفحه نمایش لمسی ویژگی مهم اجاق گاز خوب است

با پیشرفت علم، تکنولوژی به بسیاری از ابزار و دستگاه‌ها ورود پیدا کرده است. اجاق گاز نیز یکی از وسایلی است که دستخوش تغییر و تحولاتی شده است. اگر بخواهیم یک ویژگی اجاق گاز خوب را نام ببریم می‌توانیم به صفحه نمایش لمسی آن اشاره کنیم. صفحه نمایش لمسی، کنترل اجاق گاز و کار با آن را آسان‌تر می‌کند. علاوه بر این، جلوه‌ای زیبا و البته مدرن به اجاق گاز می‌دهد.

یک اجاق گاز خوب باید تایمر خودکار داشته باشد

تایمر خودکار را می‌توان ویژگی اجاق گاز خوب دانست. تایمر خودکار در اجاق گاز به شما این امکان را می‌دهد که زمان پخت تقریبی غذای خود را تخمین زده و به این ترتیب آن را تنظیم کنید. این قابلیت به ویژه برای افرادی که سرشان شلوغ است یا در بیرون از منزل کار می‌کنند بسیار ارزشمند است. تامیر خودکار موجب افزایش ایمنی پخت غذا شده و از سوختن غذا در بسیاری از موارد جلوگیری می‌کند.
 

سخن پایانی
در این مطلب سعی کردیم چند ویژگی اجاق گاز خوب را بررسی کنیم. در صورتی که قصد خرید اجاق گاز را دارید بهتر است به ویژگی‌های مختلف آن توجه کنید و جنس و برند آن را مد نظر قرار دهید، زیرا اجاق گاز جزو وسایلی است که مدت طولانی از آن استفاده خواهید کرد و طول عمر آن اهمیت زیادی دارد.

 

مطالب مرتبط:

بهترین اجاق گاز صنعتی و خانگی | راهنمای خرید بهترین اجاق گاز ایرانی ایمن شعله جویبار