جزییات مقاله

کباب پز آپارتمانی (چه کباب پزهایی مناسب آپارتمان هستند؟)

ایمن شعله

کباب پز آپارتمانی/چه کباب پزهایی مناسب آپارتمان هستند؟

یکی از غذاهای ایرانی و پرطرفدار که تقریباً همه افراد آن را دوست دارند، کباب خوشمزه و خانگی است. درست کردن کباب در خانه، نه تنها هزینه‌ها را کمتر می‌کند، بلکه باعث می‌شود طعم عالی کباب را هم حس کنید. از قدیم ایرانی‌ها کباب را بر روی ذغال سرخ تهیه می‌کردند؛ اما امروزه انواع کباب پز و دستگاه‌های مختلف پخت و پز کباب درست می‌شود.
از طرفی، خانواده‌های بسیاری در آپارتمان زندگی می‌کنند و فضای باز محدود و  کمی برای تهیه کباب دارند؛ اما این مسئله هم باعث نشده تا دست از تهیه کباب بکشند و انواع کباب پز آپارتمانی برای این گروه تدارک دیده شده و روز به روز هم بر قابلیت‌های این دستگاه افزوده می‌شود. با ما همراه باشید تا انواع کباب پز آپارتمانی را با هم بررسی ‌کنیم که انتخاب راحت‌تری داشته باشید.
 

 

کباب پز آپارتمانی چیست و چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

مشخصه مهمی که آپارتمان‌ها را از خانه های ویلایی جدا می‌کند، فضای باز کمتر آپارتمان ها است. هر چند تراس و بالکن‌هایی هم برای آپارتمان‌ها تدارک دیده می‌شود؛ اما در اکثر موارد این کمبود فضا قابل ملاحظه است. پس باید لوازمی مانند کباب پز آپارتمانی بر اساس این موارد طراحی شوند.
از طرفی اگر بتوان کباب پز را طوری طراحی کرد که دود نداشته باشد و بتوان از آن در محیط خانه و برای خانه هایی بدون تراس استفاده کرد، بهتر هم میشود.
بعضی از انواع کباب پز خانگی اصلاً نیازی به سیخ هم ندارند و ظروف پخت و پز کباب کاملاً با نوع ساده آن متفاوت است. سایز و اندازه مناسب کباب پز آپارتمانی یا خانگی آن را از کباب پز صنعتی بزرگ متمایز می‌کند.


انواع کباب پز آپارتمانی

کباب پزهای مختلفی وجود دارند که هر یک برای محیط مناسب خود طراحی و تولید شده است. رایج‌ترین انواع کباب پز خانگی و آپارتمانی را در ادامه با هم بررسی می‌کنیم.

1.    کباب پز بدون دود

اگر کباب پز آپارتمانی بدون دود داشته باشید، به راحتی در تراس یا حتی آشپزخانه می‌توانید کباب درست کنید. این نوع از کباب پز دود ایجاد نمی‌کند. وقتی کباب پز بدون دود راروشن می‌کنید، تیغه‌ها یا سطح آن داغ می‌شود و گرمای دستگاه به گوشت انتقال داده می‌شود. به همین راحتی می‌توانید کباب خوشمزه ای درست کنید. معمولاً کباب پزهای آپارتمانی با برق یا گاز کار می‌کنند.


2.    کباب پز ایستاده آپارتمانی

همانطور که گفتیم، کباب پز آپارتمانی نباید فضای زیادی را اشغال کند. کباب پز ایستاده طوری طراحی شده است که سطح عمودی و بلندی دارد. این سطح داغ شده و گرمای آن باعث پخته شدن کباب می‌شود. از طرفی فضایی برای سیخ‌های مخصوص خود دارد. سیخ‌ها را در بالای همدیگر قرار می‌دهید و این سطح عمودی به سادگی و در فضای بسیار کمی به شما کباب خوشمزه خانگی می‌دهد.
سادگی استفاده از این کباب پز آپارتمانی حتی افراد مبتدی را هم برای تهیه کباب به زحمت نمی‌ندازد و هر کسی می‌تواند با آن کار کند.
 

3.    کباب پز آپارتمانی رومیزی

مدل دیگری از کباب پز آپارتمانی هم داریم که به آن کباب پز تابشی هم گفته می¬شود. این کباب پزها دارای یک توری هستند که گوشت را روی آن می‌چینید و با تابش حرارت از دو طرف توری، به راحتی کبابی یک دست و مغز پخت درست می‌کنید. این کباب پز از نظر سلامتی هم بسیار سالم هستند. از طرفی هیچ گونه دودی توسط این کباب پز تولید نمی‌شود و همین امر باعث می‌شود که به راحتی بتوانیدآن را روی کابینت قرار دهید و از آن استفاده کنید.
کباب پز آپارتمانی گازی بهتر است یا ذغالی؟
اگر بخواهید یک کباب خوشمزه تهیه کنید، ممکن است به دنبال ذغال و روشن کردن آن باشید که کار بسیار سختی است. اما به لطف کباب پز آپارتمانی گازی و برقی،  دیگر نیازی به ذغال نیست. کباب پز آپارتمانی انواع مختلفی دارد اما تقریباً همه آن ها با گاز یا برق کار می‌کنند. اما بعضی از این کباب پزها دو کاره هستند و می‌توانید با ذغال هم از آن استفاده کنید.
 

 

خرید بهترین کباب پز آپارتمانی در انواع مختلف

اگر سری به مراکز فروش کباب پز و لوازم خانگی بزنید، انواع کباب پز آپارتمانی را می‌بینید. بسته به ظرفیت مورد نیاز و سلیقه تان می‌توانید کباب پز تابشی، ایستاده، بدون دود، منقلی و ... را خریداری کنید.
از طرفی به این علت که کباب پزهای آپارتمانی طراحی ساده ای دارند، هر کسی می‌تواند از آن¬ها استفاده کند و نیازی نیست یک فرد ماهر را برای تهیه کباب انتخاب کنید.
با خرید کباب پز آپارتمانی، با هزینه کمتری کباب خوشمزه و خانگی را تدارک می‌بینید.

 

جهت مشاهده انواع کباب پزهای ایمن شعله، اینجا کلیک کنید.